updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Tymczasowy areszt za rozbój

Policjanci operacyjni z komisariatu w Wawrze ustalili, kim są osoby podejrzewane o dokonanie rozboju. Ofiarą padł kurier, który dostarczał przesyłki, został zaatakowany, pobity i okradziony z gotówki w kwocie 6700 złotych.

Jeden z napastników, 28-letni Tomasz T. został już zatrzymany, usłyszał zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najprawdopodobniej podejrzany i jego dwaj wspólnicy odpowiedzą za jeszcze kilka innych podobnych czynów.

Policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali informację o rozboju. Pokrzywdzonym był kurier. Z jego relacji wynikało, że zaatakowało go dwóch mężczyzn, jeden z nich posługiwał się przedmiotem przypominającym krótką broń palną. Napastnicy przewrócili go na ziemię, pobili i ukradli saszetkę z gotówką w kwocie 6700 złotych. Jedyną wskazówką, która mogłaby pomóc w ujęciu sprawców był samochód, którym odjechali i który pokrzywdzony i świadek ogólnie opisali.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Przeprowadzili liczne ustalenia, czynności operacyjne, sprawdzenia i dzięki temu wpadli na trop sprawców. W dalszej kolejności zaplanowali zatrzymania. Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł 28-letni Tomasz T.

Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju, a w sądzie podjęto decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Zatrzymanie kolejnych mężczyzn jest już tylko kwestią czasu. Policjanci ustalili również, że najprawdopodobniej mężczyźni ci dokonali większej liczby podobnych przestępstw. Aktualnie funkcjonariusze weryfikują wszystkie informacje.

Please provide full Credentials Infomation