updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Groził wysadzeniem budynku

Groził wysadzeniem budynku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Józefowa i Otwocka obezwładnili 21-latka, który sterroryzował nożem 8 mężczyzn, odkręcił gaz i zagroził wysadzeniem budynku, a następnie dokonywał samookaleczenia. Tylko dzięki błyskawicznym i zdecydowanym działaniom, także z użyciem policyjnego psa, funkcjonariusze przeprowadzili ewakuację, zapobiegli wysadzeniu budynku, jak i uratowali życie desperatowi.

Do dramatycznych scen doszło nocą na jednej z ulic w Józefowie. Patrolujący ulice miasta funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, wybiegających bez odzieży wierzchniej z jednego z budynków. Gdy zauważyli radiowóz krzykiem wzywali pomocy. Okazało się, że w budynku przebywała grupa 9 mężczyzn pracowników jednej z otwockich budów. Kiedy spali, przebywający w pomieszczeniu 21-latek zaatakował długim nożem, typu wojskowego jednego ze współlokatorów, jednocześnie krzycząc, że wszyscy zaraz zginą, gdyż odkręcił już gaz.

Trzem mężczyznom udało się uciec z budynku, natomiast pozostali z obawy przed atakiem zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zakręceniu dopływu gazu do budynku. O sytuacji powiadomiono także oficera dyżurnego komisariatu w Józefowie, wezwano posiłki, w tym przewodnika z psem tropiącym, pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z mężczyzną grożącym wysadzeniem budynku, jednocześnie kolejna załoga policyjn,a z drugiej strony budynku, dostała się do zamkniętych w pomieszczeniu mężczyzn i nakazała im natychmiastową ewakuację. Z uwagi na fakt, że mężczyzna wciąż trzymał w ręku nóż i dokonywał samookaleczenia policjanci zdecydowali się na jego błyskawiczne obezwładnienie. W tym celu użyto również wyszkolonego psa służbowego. Po zatrzymaniu policjanci jako pierwsi udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej. 21-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego trafił do jednego z otwockich szpitali.

Zdecydowane i wzorowo przeprowadzone przez policjantów działania zapobiegły eskalacji nocnych wydarzeń.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl