updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Narkotyki nie trafią na rynek

Narkotyki nie trafią na rynek fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali podejrzanych za przestępstwa narkotykowe 35-letniego Krzysztofa M. oraz 39-letniego Marka P. W samochodzie kierowanym przez Krzysztofa M. mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 122 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Krzysztof M. został aresztowany na 2 miesiące. Marek P. trafił pod dozór policji.

Gdy policjanci dowiedzieli się, że karani w przeszłości mieszkańcy gminy Wieliszew 35-letni Krzysztof M. oraz 39-letni Marek P. mogą zajmować się procederem związanym z handlem narkotykami, postanowili to szybko sprawdzić. W tym celu przygotowali zasadzkę.

Na ulicy Zegrzyńskiej w Nieporęcie zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszali się mężczyźni. Podczas przeszukania pojazdu pod obudową dźwigni skrzyni biegów policjanci znaleźli torebkę z białym proszkiem. Zabezpieczona substancja została przebadana na narkotesterze, który wskazał że jest to amfetamina o wadze 122 gramów.

Podczas zatrzymania mężczyźni zachowywali się nerwowo, stawiali bierny i czynny opór. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego - chwytów obezwładniających i kajdanek.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokurator przedstawił zarzut Krzysztofowi M. zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania. Decyzją sądu na najbliższe dwa miesiące trafił on do aresztu śledczego.

Jego o 3 lata starszy kolega usłyszał zarzut udzielania środków odurzających i został objęty policyjnym dozorem.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalnych z Legionowa 122 gramy amfetaminy nie trafią na rynek, a podejrzani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sadem.

Please provide full Credentials Infomation