updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Poszukiwany od 1996 roku wpadł na Pradze

Poszukiwany od 1996 roku wpadł na Pradze fot. Komenda Stołeczna Policji

Nie minęły nawet dwie doby od momentu wpłynięcia Europejskiego Nakazu Aresztowania, a poszukiwany 44-letni obywatel Słowacji był już w rękach Policji.

Zatrzymali go funkcjonariusze pionu kryminalnego z południowopraskiej komendy, którzy w codziennej służbie zajmują się poszukiwaniami osób zaginionych lub ściganych. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo ojca, do którego doszło w 1996 roku w Słowacji.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynął Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego należało zatrzymać w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji 44-letniego obywatela Słowacji.

Z informacji pochodzących ze Słowacji wynikało, że mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo swojego ojca, do którego doszło w 1996 roku w Słowacji. Tamtejsza Policja przez lata prowadziła poszukiwania jedynie na terenie swojego kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego z południowopraskiej komendy, którzy zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganych, natychmiast przeprowadzili niezbędne czynności. Wiadomo było, że 44-latek zanim został objęty ENA, był legitymowany przez patrolowców na terenie dzielnicy Praga Południe.

Funkcjonariusze zgromadzili wszystkie operacyjne informacje i ustalenia, a na końcu z samego rana zapukali do drzwi mieszkania, gdzie przebywał poszukiwany.

Mężczyzna był w rękach Policji przed upływem 48 godzin od momentu wpłynięcia do jednostki Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Please provide full Credentials Infomation