updated 6:33 AM CET, Nov 27, 2017
A+ A A-

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa zatrzymany

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony i groźby pozbawienia życia swojej babci. 37-letni Dominik B. zwabił kobietę do parku tam zadał jej liczne ciosy nożem, dusząc i uderzając głową o ławkę.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Śródmiejska prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Dominika B.

Do zdarzenia doszło w jednym z parków, gdzie mężczyzna podstępnie zwabił swoją żonę, umawiając się z nią telefonicznie na spotkanie. Nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się chwilę później.

Po kilku minutach rozmowy, 37-latek wyjął z kieszeni nóż ,rzucił się na kobietę. Zadał jej liczne rany cięte i kłute twarzy, szyi i klatki piersiowej. Dominik B. dusił żonę i uderzał jej głową o poręcz ławki.

Spłoszony przez przypadkowego przechodnia uciekł, pozostawiając pokrzywdzoną leżącą na ziemi w kałuży krwi.

Mężczyzna od tamtej pory ukrywał się. Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, wczoraj późnym wieczorem policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali Dominika B. na warszawskiej Pradze.

37-latek usłyszał dwa zarzuty, usiłowania zabójstwa i gróźb karalnych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności w wymiarze 25 lat, a nawet dożywocie.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C
Polub nas na Facebooku

Jeśli uważasz, że są tu wartościowe teksty po prostu polub :).

Dziękujemy

Redakcja Kurier365.pl