updated 1:50 PM CET, Dec 17, 2017
A+ A A-

11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy fot. Komenda Stołeczna Policji

Ponad 11 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Funkcjonariusze znaleźli papierosy w domu na terenie jednej z posesji w Cegłowie w powiecie mińskim. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch. 38-latek i 22-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w KSP prowadzą stałe kontrole miejsc, gdzie mogą być przechowywane towary pochodzące z przemytu.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci trafili na teren jednej z posesji w miejscowości Cegłów w powiecie mińskim. W domu usytuowanym na terenie posesji znaleźli i zabezpieczyli ponad 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

Na miejscu zatrzymali też dwóch mężczyzn, do których należał zabezpieczony towar. 38-letni Zbigniew N. i 22-letni Ivan S. będą odpowiadali za posiadanie wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków polskiej akcyzy skarbowej. Obydwaj będą odpowiadali za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C