updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Wyroki dla zatrzymanych podczas meczu Polska-Niemcy

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Wyroki dla zatrzymanych podczas meczu Polska-Niemcy fot. Komenda Stołeczna Policji

W sobotę wieczorem podczas meczu Polska-Niemcy policjanci zatrzymali 9 osób. 1 przesłuchana została w charakterze świadka, 1 usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia, a kolejnych 7 zostało dooprowadzonych do sądów w ramach trybu przyspieszonego. 4 z nich dopuściły się złamania przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Sądy wydały już wyroki w poszczególnych sprawach.

Sprawca wykroczenia usłyszał wyrok grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych oraz zastosowano wobec niego zakaz stadionowy na okres 3 lat. W przypadku kolejnych trzech mężczyzn, którzy wtargnęli na murawę, sąd wydał następujące wyroki, w jednym przypadku warunkowo umorzył sprawę na okres 2 lat i zastosował dwuletni zakaz stadionowy, kolejny podejrzany został objęty dwuletnim zakazem stadionowym i nałożono na niego grzywnę w wysokości 1800 złotych, natomiast trzeci z mężczyzn usłyszał wyrok w postaci obowiązku wykonywania prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie przez 12 miesięcy i do tego nałożono zakaz stadionowy na okres 3 lat.

W przypadku trzech obcokrajowców podejrzewanych o uszkodzenie mienia sąd zdecydował o ich uniewinnieniu w zakresie przedstawianego im zarzutu uszkodzenia mienia o łącznej wartości strat około 10 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn został uznany winnym posiadania środków odurzających, które miał przy sobie w chwili zatrzymania, a była to amfetamina o wadze 2,4 grama i orzekł wobec niego karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych po 10 złotych każda. Drugiego obcokrajowca sąd skazał za popełnienie wykroczenia jakim było uszkodzenie pisuaru i zastosował karę grzywny w kwocie 500 złotych.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl