updated 2:57 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Zatrzymanie z użyciem broni

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymanie z użyciem broni fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Józefowa i Wiązowny zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych, o próbę wymuszenia zwrotu wierzytelności od byłego pracodawcy. Podczas podjętej przez nich próby ucieczki, potrącili oni jednego z funkcjonariuszy. Wówczas wobec sprawców czynnej napaści na policjanta, asekurujący funkcjonariusze użyli broni. Przestępstwo, którego się dopuszczono zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Oficer dyżurny komisariatu z Józefowa uzyskał informację, z której wynikało, że późnym wieczorem do jednego z domów mogą przyjść osoby wymuszające zwrot rzekomych wierzytelności. Funkcjonariusze z komisariatu w Józefowie i z posterunku w Wiązownie rozpoczęli działania.

Około 20.00 pod wskazany adres przybyło trzech młodych mężczyzn. Na miejscu policjanci zatrzymali 24-latka. Dwaj pozostali podjęli próbę ucieczki, podczas której mimo wezwań do zatrzymania pojazdu którym uciekali, próbowali rozjechać jednego z funkcjonariuszy. Po jego potrąceniu mężczyźni nie zareagowali i próbowali kontynuować ucieczkę. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze. Jadący saabem 25- i 26-letni mężczyźni zostali zatrzymani.

Rannemu policjantowi pierwszej pomocy udzielili będący na miejscu funkcjonariusze. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że jego obrażenia na szczęście okazały się niegroźne dla zdrowia.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Otwocka. Sprawa ta jeszcze dziś trafi do otwockiej prokuratury. Przypomnijmy, że za czynną napaść na policjanta kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation