updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zlikwidowano trzy linie do produkcji amfetaminy

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji

Stołeczni policjanci w gminie Wieliszew zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wytworzyć około 65 kg amfetaminy. W ich ręce wpadli również dwaj mężczyźni, którzy podejrzewani są o produkcję substancji psychotropowych.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z kolegami z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców wpadli na trop mężczyzn najprawdopodobniej zajmujących się produkcją amfetaminy na dużą skalę. Z informacji, jakimi dysponowali, wynikało, że na terenie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości w gminie Wieliszew może działać nielegalna wytwórnia substancji psychotropowych.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli trzy działające linie do produkcji środków odurzających oraz półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wyprodukować około 65 kg amfetaminy przeznaczonej do sprzedaży hurtowej.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku 28 i 57 lat. Obaj podejrzewani są o usiłowanie produkcji znacznej ilości substancji psychotropowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art. 53 §1 i 2 oraz art. 54 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za co może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 28-latek był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Please provide full Credentials Infomation