updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

13 paczek marihuany w podłodze auta

13 paczek marihuany w podłodze auta fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyznę, który przewoził 5,5 kilograma marihuany. 63-letni Wiesław K. ukrył środki odurzające pod podłoga pojazdu. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut przewozu przez Polskę znacznej ilości marihuany. Teraz grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP ustalili, że przez teren naszego kraju będzie przewożona znaczna ilość narkotyków. Dzięki temu podjęli działania mające na celu zatrzymanie mężczyzny, który próbował wwieźć narkotyki do Polski z terenu Unii Europejskiej.

63-letni Wiesław K. został zatrzymany w Warszawie. Po przeszukaniu mercedesa, którym kierował policjanci w podłodze pojazdu znaleźli ponad 5,5 kilograma marihuany zapakowanej w 13 specjalnie przygotowanych pakietów. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefony należące do mężczyzny oraz pieniądze.

Po zebraniu materiału dowodowego Wiesławowi K. został przedstawiony zarzut przewozu na teren Polski znacznej ilości środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 280 tysięcy złotych.

Decyzją sądu 63-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation