updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Dobra ocena pracy policji po 11 listopada

  • Napisane przez policja.pl
  • Dział: Akcje policji
Dobra ocena pracy policji po 11 listopada fot. Marek Krupa / policja.pl

Policja podczas zabezpieczania obchodów Święta Niepodległości była zdeterminowana i dobrze wykonała zadanie - powiedziała szefowa MSW Teresa Piotrowska. Nawiązując do poszkodowanych w Warszawie policjantów, dodała, że atakujący ich powinni ponieść konsekwencje.

"Każdy, kto podnosi rękę na funkcjonariusza na służbie, musi ponieść konsekwencje" - podkreśliła Minister Spraw Wewnętrznych.

Zaznaczyła, że od początku przygotowań do zabezpieczenia imprez - zarówno marszu prezydenckiego, jak i 700 imprez w kraju - śledziła je i uczestniczyła w odprawach.

"Chcę powiedzieć, że zabezpieczenie przez Policję zarówno marszu pana prezydenta, Marszu Niepodległości, ale również ponad 700 uroczystości w całej Polsce oceniam pozytywnie, jako skuteczne" - podkreśliła.

Minister Piotrowska dodała, że wszystkie działania były skierowane na to, by chronić bezpieczeństwo tych, którzy przyjechali do Warszawy, "aby świętować w sposób właściwy". Jestem zadowolona z tej operacji - dodała.

„Chcę bardzo podziękować wszystkim funkcjonariuszom, którzy brali udział w tej akcji" – powiedziała szefowa MSW. „Niestety mamy też poszkodowanych policjantów. Miałam okazję być wczoraj z panami komendantami w szpitalu,
odwiedzić tych funkcjonariuszy i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zbudowana ich postawą" – podkreśliła.

Please provide full Credentials Infomation