updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Zatrzymany pod zarzutem sutenerstwa

Zatrzymany pod zarzutem sutenerstwa fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z nierządu. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej Wiesław S. od pewnego czasu zaczął zmuszać kobietę do uprawiania nierządu, nie rozliczał się z nią w uzgodniony wcześniej sposób, a kiedy ta odmówiła dalszej współpracy, groził jej pozbawieniem życia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania Wiesława S. przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego doszło przed jednym z warszawskich apartamentowców. To efekt zawiadomienia złożonego przez kobietę, która jak oświadczyła od około 2 miesięcy była zmuszana przez 57-latka do uprawiania nierządu.

Z relacji kobiety wynika także, że mężczyzna od pewnego czasu, poza korzyściami finansowymi, które czerpał dzięki uprawianemu przez nią nierządowi, przestał także rozliczać się z nią w ustalony wcześniej sposób, przywłaszczając sobie również zarobione przez nią pieniądze.

Kiedy pokrzywdzona odmówiła dalszej współpracy i zaczęła pracować na „własną rękę", Wiesław S. miał grozić jej między innymi pozbawieniem życia.

Groźby karalne w kierunku pokrzywdzonej miała kierować także jedna z pracujących dla 57-latka kobiet, 18-letnia obywatelka Ukrainy. Również ona została zatrzymana.

Wiesławowi S. za sutenerstwo może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 18-latce, za kierowanie gróźb w stosunku do pokrzywdzonej, może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl