updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

Najpierw obserwował, później zaatakował

Najpierw obserwował, później zaatakował fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali 20-letniego Dawida Z., którego wskazała czujna pracownica banku jako podejrzanie zachowującego się i obserwującego starsze osoby wypłacające pieniądze. Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek dwa dni wcześniej po takiej właśnie obserwacji próbował dokonać rozboju na starszym mężczyźnie, który podjął z banku gotówkę. Dawid Z. trafi dziś do prokuratury.

Policjanci z wydziału kryminalnego udali się do banku na wezwanie jednej z pracownic. Kobieta wskazała młodego mężczyznę, który jej zdaniem zachowywał się dziwnie i od dłuższego czasu obserwował wszystkie osoby w podeszłym wieku, które wypłacały pieniądze.

Funkcjonariusze dokonali niezbędnych sprawdzeń i ustalili, że ten właśnie człowiek w ten sam sposób dwa dni wcześniej obserwował pewnego klienta innego banku. Kiedy starszy mężczyzna podjął ponad 2 tysiące złotych, poszedł za nim, wszedł do bloku i zaatakował w klatce schodowej chcąc ukraść gotówkę. Pokrzywdzonemu udało się obronić, a napastnika spłoszyły osoby wchodzące do klatki osoby. Kryminalni zatrzymali 20-letniego Dawida Z. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie kradziony telefon komórkowy.

Policjanci wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego zebrali materiał dowodowy i dziś doprowadzą zatrzymanego do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C