updated 8:48 AM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za przestępstwa na tle seksualnym

Zatrzymany za przestępstwa na tle seksualnym fot. sxc.hu

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie innych czynności seksualnych w stosunku do przypadkowo napotkanych kobiet. 25-letni Edmund D. zaczepiał pokrzywdzone, chwytał je za intymne części ciała, był wobec nich wulgarny i agresywny. Mężczyzna bił i kopał swoje ofiary, kiedy te próbowały się bronić.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala przypuszczać, że ofiarą zatrzymanego mężczyzny mogło paść nawet kilkadziesiąt kobiet.

Zatrzymanie Edmunda D. to efekt skrupulatnie zaplanowanych działań oraz wielomiesięcznej pracy operacyjnej policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, jak i żmudnego śledztwa śródmiejskiej prokuratury. Pierwsze zawiadomienie dotyczące tego przestępstwa zostało przyjęte od pokrzywdzonej w listopadzie ubiegłego roku, kolejne cztery od kobiet w wieku od 25 do 30 lat w następnych miesiącach.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonych sposób działania napastnika był zawsze podobny. Mężczyzna atakował po zmroku często w ustronnych miejscach, zaczepiał także idące chodnikiem kobiety, chwytał je za intymne części ciała mówiąc do nich różne wulgarne słowa. Zdarzały się przypadki, kiedy 25-latek napotykał na opór, wtedy bił i kopał broniące się kobiety, po czym uciekał.

Mężczyzna został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów w minioną środę w centrum miasta, nieopodal swojego miejsca zamieszkania. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala przypuszczać, że ofiarą zatrzymanego mężczyzny mogło paść nawet kilkadziesiąt kobiet. Śledczy proszą, więc wszystkie pokrzywdzone, które zostały napadnięte w opisany sposób o pilne zgłoszenie się do policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.

Please provide full Credentials Infomation