updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymano w Anglii ściganego listem gończym

Zatrzymano w Anglii ściganego listem gończym fot. Komenda Stołeczna Policji

W wyniku pracy operacyjnej i czynności poszukiwawczych prowadzonych przez policjantów z Mińska Mazowieckiego i Halinowa, przy współpracy z Interpolem oraz Biurem Współpracy Międzynarodowej Policji, zatrzymano ściganego listem gończym 39-letniego Piotra W.

Mężczyzna ukrył się w Anglii, chcąc uniknąć kary pozbawienia wolności. Tam też został zatrzymany i w policyjnym konwoju lotniczym trafił do kraju. W Polsce odbędzie zasądzoną karę w zakładzie karnym.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego i policjanci z zespołu kryminalnego w Halinowie prowadzili sprawę poszukiwawczą ściganego listem gończym 39-letniego Piotra W.

We wrześniu 2011 roku sąd wydał list gończy, na mocy którego skazany miał być doprowadzony do zakładu karnego, w celu odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności za udział w przestępczości samochodowej.

Piotr W. ukrył się jednak przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Policjanci zdobywając kolejne informacje, ustalili że mężczyzna wyjechał prawdopodobnie zagranicę. Dowiedzieli się, że krajem do którego mógł uciec jest Anglia.

Kryminalni ustalili następnie miasto, gdzie mógł przebywać ścigany. Za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji funkcjonariusze nawiązali kontakt z policją brytyjską oraz Interpolem.

Policjanci ustalili adres, pod którym Piotr W. zamieszkał ze swoją rodziną. W efekcie policyjnych działań został zatrzymany i po zakończeniu procesu ekstradycyjnego odkonwojowany transportem lotniczym do Polski.

Piotra W. przewieziono już do zakładu karnego, w którym będzie odbywał karę orzeczoną przez sąd.

Please provide full Credentials Infomation