updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymano lekarza podejrzewanego o kradzież morfiny

Zatrzymano lekarza podejrzewanego o kradzież morfiny fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Otwocka zatrzymali 60-letniego lekarza, który jest podejrzewany o kradzież w jednej z placówek służby zdrowia morfiny i innych podobnie działających substancji. Podczas kontroli osobistej w jego bieliźnie odnaleziono kilkanaście skradzionych ampułek.

Do jednej z otwockich placówek służby zdrowia zostali wezwani otwoccy policjanci. Oficer dyżurny komendy w Otwocku ustalił, że na terenie tej placówki doszło do kradzieży morfiny oraz innych leków o podobnych właściwościach.

Policjantka z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy chwilę po zgłoszeniu znaleźli się we wskazanej placówce służby zdrowia ustalili, że kradzieży dokonano z sejfu, w którym przechowywano szczególnego rodzaju leki.

Podjęte przez mundurowych działania pozwoliły szybko ustalić wszystkie osoby mające tego dnia dostęp do sejfu, a także wytypować osobę podejrzewaną.

Okazał się nią 60-letni lekarz, pełniący tego dnia dyżur. Mężczyzna zaprzeczał, by miał cokolwiek wspólnego z tym przestępstwem. Jednak podczas szczegółowej kontroli osobistej, jakiej został poddany przez funkcjonariuszy, w jego bieliźnie znaleziono część pochodzących z kradzieży leków, w tym 9 ampułek morfiny.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że usłyszy on nie tylko zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Please provide full Credentials Infomation