updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

Aresztowani za napad na stację paliw

Aresztowani za napad na stację paliw fot. Komenda Stołeczna Policji

Trzymiesięczny areszt, taką decyzję podjął sąd w stosunku do dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw z użyciem przedmiotu przypominającego broń. 28-letni Dominik J. i 23-letni Patryk S. zostali zatrzymani przez ochockich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak ustalili wówczas policjanci, około 1:30 do budynku stacji paliw przy ul. Al. Jerozolimskie wszedł zamaskowany sprawca. Napastnik sterroryzował pracowników przedmiotem przypominającym broń, a potem ukradł pieniądze.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu przesłuchali pokrzywdzonych, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Sprawą zajęli się również funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Efektem żmudnej pracy kryminalnych było najpierw zatrzymanie jednego ze sprawców, a następnie dotarcie do jego wspólnika.

Policjanci zatrzymali 28-letniego Dominika J. w miejscu zamieszkania. W samochodzie, który użytkował zabezpieczyli broń gazową, atrapę broni oraz dwie kominiarki. Funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali jego wspólnika, 23-letniego Patryka S. W prokuraturze obaj usłyszeli zarzut za popełnione przestępstwo i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation