updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu 10 godzin

Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany w ciągu 10 godzin fot. Komenda Stołeczna Policji

W przeciągu 10 godzin patrolowcy dwukrotnie interweniowali wobec 22-letniego Patryka K. W obu przypadkach mężczyzna zatrzymywany był jako kierowca seata. W obu przypadkach był nietrzeźwy. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

Za pierwszym razem mężczyzna otrzymał wezwanie. Nie zdążył jednak stawić się w komendzie, bo wcześniej został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw, odpowie również za wykroczenia.

Najpierw kilka minut po 01.00 w nocy, potem o 11.15 patrolowcy interweniowali wobec tego samego kierującego seatem. Jak się okazało w obu przypadkach mężczyzna był nietrzeźwy. W nocy miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, 10 godzin później, 0,8 promila. Podczas pierwszej interwencji policjanci wręczyli mu wezwanie do stawiennictwa w komendzie. Niestety nie zdążył dotrzeć na przesłuchanie, ponieważ wcześniej ponownie wpadł w ręce mundurowych.

Tym razem już patrolowcy zatrzymali 22-latka. Mężczyzna nie miał dowodu rejestracyjnego samochodu, a auto nie posiadało aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci zgromadzili materiał dowodowy w obu sprawach i przedstawili Patrykowi K. 2 zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Podejrzany odpowie również za wykroczenia.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C