updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za włamania i kradzież

Zatrzymany za włamania i kradzież fot. Komenda Stołeczna Policji

Dzięki interwencji dzielnicowych z mokotowskiej komendy do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który odpowie za trzy włamania i kradzież. Mundurowi trafnie wytypowali 27-latka jako podejrzanego o kradzież roweru, a dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły policjantom na przedstawienie mu kolejnych zarzutów. Michałowi M. może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi wykonywali swoje codzienne obowiązki, kiedy podszedł do nich mężczyzna i poinformował ich, że chwilę wcześniej został mu skradziony rower. Mundurowi ustalili, jak mógł wyglądać sprawca i dzięki doskonałej znajomości tego rejonu wytypowali, że może to być Michał M. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny i na klatce schodowej bloku odnaleźli skradziony rower. 27-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że wybrał się na spacer z psem, kiedy zauważył jednoślad oparty o płot, więc postanowił go zabrać.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. 27-latek był już karany za podobne przestępstwa, a z informacji funkcjonariuszy wynikało, że w ostatnim czasie mógł on dokonać jeszcze innych czynów. Wszystko wskazywało na to, że Michał M. mógł włamywać się do piwnic na terenie Mokotowa, z których również kradł rowery oraz inne przedmioty. Wykonane przez policjantów czynności procesowe z jego udziałem potwierdziły udział mężczyzny w trzech takich przestępstwach.

Wczoraj policjanci przedstawili 27-latkowi cztery zarzuty. Michał M. odpowie za trzy włamania i kradzież, przestępstwa popełnione w warunkach recydywy. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Please provide full Credentials Infomation