updated 3:11 PM CET, Dec 11, 2017
A+ A A-

Wpadł podejrzany o kradzież kart płatniczych

Wpadł podejrzany o kradzież kart płatniczych fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Komisariatu w Karczewie ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież kart bankomatowych. W dotarciu do niego pomocnym okazał się monitoring w jednym z punktów, gdzie dokonywał on transakcji. Mężczyzna został rozpoznany przez jednego z karczewskich funkcjonariuszy.

Łącznie siedem zarzutów usłyszał 31-letni mężczyzna, zatrzymany przez karczewskich funkcjonariuszy na terenie jednego z przedsiębiorstw.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to właśnie ten mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzieże kart bankomatowych. Do zdarzeń dochodziło od stycznia br. Funkcjonariusze z Karczewa, którzy prowadzili tę sprawę dotarli do jednego z punktów, gdzie skradzioną kartą dokonano jednej z transakcji. Tu podczas sprawdzania nagrań z kamer monitoringu jeden z funkcjonariuszy zwrócił uwagę na klienta, który dokonywał transakcji systemem dotykowym.

Klientem tym był mężczyzna, który pracował wraz z poszkodowanymi osobami w tym samym przedsiębiorstwie. Dalsze czynności w tej sprawie doprowadziły karczewskich śledczych do przedstawienia 39-latkowi łącznie aż 7 zarzutów.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C