updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Znęcał się i okradał matkę

Znęcał się i okradał matkę fot. Komenda Stołeczna Policji

Patrolowcy podczas interwencji domowej zatrzymali 34-letniego Jarosława K. Mężczyzna podejrzewany jest o znęcanie się nad swoją 76-letnią matką, a także o dokonanie kradzieży licznych rzeczy, m.in. kryształów, obrazów, orderów na jej szkodę.

Z policyjnych ustaleń wynika, że syn niejednokrotnie groził kobiecie, wymuszał pieniądze, bił, wyzywał, przywiązywał do fotela, kneblował krawatem, dusił. Usłyszał zarzuty, a w prokuraturze zastosowano wobec podejrzanego dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego kilkanaście minut po 20.00 otrzymali zgłoszenie o awanturującym się młodym człowieku. Pomocy wzywała starsza kobieta.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 76-letnią zawiadamiającą, która wskazała swojego syna jako sprawcę znęcania się psychicznego i fizycznego, a także kradzieży. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że od ponad półtora roku 34-letni Jarosław K. wyzywa matkę, poniża ją, grożąc pobiciem, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią żądając pieniędzy. Zmusza ją do pożyczania gotówki od sąsiadów, bywa, że nawet dwa razy dziennie. Syn popychał matkę, uderzał po głowie, bił po twarzy, kneblował, przywiązywał do fotela. W tym samym okresie czasu wyniósł z domu mnóstwo wartościowych rzeczy. Łączna suma strat wyniosła blisko 5 tysięcy złotych. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się, kryształy, zastawy stołowe, obrazy, telefony, biżuteria, a także ordery wojskowe.

Policjanci zatrzymali 34-latka, umieścili go w policyjnym areszcie.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, zgromadzili materiał dowodowy, przedstawili zatrzymanemu zarzuty znęcania się i kradzieży a w dalszej kolejności doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam zdecydowano o zastosowaniu dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania.

Please provide full Credentials Infomation