updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

2 kg marihuany i 200 g haszyszu ukrytych w kole

2 kg marihuany i 200 g haszyszu ukrytych w kole fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 34-letniego Łukasza D. podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W kole znajdującym się w samochodzie ukryte było prawie 2 kg marihuany oraz 200 gramów haszyszu.

Oszacowana czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 180 tysięcy złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że 34-letni mężczyzna jadący fiatem seicento może przewozić środki odurzające. Na drodze krajowej nr 7 w okolicach Zakroczymia, doszło do zatrzymania kierowcy i kontroli jego pojazdu. W samochodzie przewożone było koło, w którym pomiędzy oponą a felgą funkcjonariusze znaleźli w kilku torebkach foliowych prawie 2 kg marihuany oraz 200 gramów haszyszu, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 180 tysięcy złotych. Jak oszacowali policjanci, z zabezpieczonych narkotyków można by przygotować ponad 4300 porcji dilerskich. Marihuanę i haszysz zabezpieczono, a Łukasz D. trafił do policyjnej celi.

Następnie zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec Łukasza D. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Stołeczni policjanci pod nadzorem prokuratorskim wyjaśniają okoliczności sprawy, która ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C