updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami

Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Finał Ligi Europy w piłce nożnej na stadionie narodowym był wielkim sportowym wydarzeniem i świętem dla fanów piłki nożnej. Znalazły się jednak też osoby, które postanowiły fakt obecności licznie zgromadzonych przed stadionem kibiców wykorzystać do własnych celów.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący wczoraj służbę w pobliżu stadionu z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 mężczyzn, którzy sprzedawali szaliki i koszulki europejskich drużyn piłkarskich z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W sumie w krótkich odstępach czasu przy trzech obywatelach Polski i kolejnych trzech tym razem obywatelach Wielkiej Brytanii ujawniono ponad 160 szalików i koszulek, a suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także od zatrzymanych gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie.

Zgodnie z art.305 ust.1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl