updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Pijany śmiertelnie potrącił rowerzystkę i próbował uciekać

Pijany śmiertelnie potrącił rowerzystkę i próbował uciekać fot. Komenda Stołeczna Policji

Zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła 74-letnia rowerzystka, usłyszał 53-letni Zbigniew D. Podejrzany odpowie jeszcze za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca wypadku.

53-latek został zatrzymany w pościgu przez naczelnika wydziału ruchu drogowego i jego zastępcę. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na drodze pomiędzy Pogorzelą i Grzebowilkiem. Zderzenie z autem okazało się śmiertelne, 74-letnia mieszkanka siennickiej gminy poniosła śmierć na miejscu.

Od razu po przyjęciu zgłoszenia - oficer dyżurny podał komunikat do wszystkich policyjnych załóg informujący o zdarzeniu i o tym, że rowerzystka mogła być potrącona przez osobowego volkswagena, którego kierowca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca wypadku.

Do akcji pościgowej włączyli się naczelnicy wydziału ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg za volkswagenem. W rejonie Grzebowilka na skraju jednego z pól, na drodze gruntowej, zauważyli poszukiwane auto. Samochód miał widoczne uszkodzenia z przodu, rozbitą szybę i uszkodzony dach. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, od którego funkcjonariusze od razu wyczuli zapach alkoholu.

W związku z podejrzeniem udziału w wypadku drogowym kierowcę volkswagena zatrzymano. Był nim 53-letni Zbigniew D. z mińskiej gminy. Zanim podejrzany trafił do policyjnego aresztu, zbadano go alkomatem. Okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-latkowi zarzutów karnych. Zbigniew D. został podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o to, że zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu przychylił się miński sąd, który aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Zbigniewowi D. grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl