updated 3:42 PM CET, Jan 23, 2018
A+ A A-

Moment przestępstwa zarejestrował monitoring

Moment przestępstwa zarejestrował monitoring fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. 36-letni Rafał K. po przecięciu zabezpieczenia mocującego jednoślad ze stojakiem przed jedną ze szkół odjechał z miejsca zdarzenia.

W ustaleniu danych personalnych osoby podejrzewanej o to przestępstwo i jej zatrzymaniu pomogło nagranie z kamer monitoringu i operacyjne rozpoznanie policjantów.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca przed jedną ze szkół w centrum miasta. Nieznany jeszcze wtedy sprawca przeciął zabezpieczenie mocujące rower ze stojakiem warty około 1400 złotych, po czym odjechał z miejsca przestępstwa.

Mężczyzna nie wiedział jednak, że wszystko to, co robił zarejestrowała kamera monitoringu. Kiedy właściciel jednośladu zorientował się, że został okradziony zgłosił sprawę policjantom ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

To dzięki dokładnej analizie nagrania z monitoringu oraz właściwemu rozpoznaniu operacyjnemu lokalnego środowiska przestępczego śródmiejscy policjanci bardzo szybko ustalili dane personalne osoby podejrzewanej o tą kradzież i zatrzymali notowanego już za podobne przestępstwa Rafała K.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawiania wolności.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C