updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zatrzymani podczas szarpaniny z kontrolerami biletów

Zatrzymani podczas szarpaniny z kontrolerami biletów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, ojca z synem, którzy nie chcieli okazać do kontroli biletów w autobusie i w efekcie doszło do szarpaniny z kontrolerami. 59-letni Wojciech i 21-letni Paweł P. trafili do policyjnych cel.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym, po przeanalizowaniu materiałów dowodowych, usłyszeli zarzuty zmuszania do określonego zachowania, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

14 lipca przed 9.30 pod numer alarmowy zatelefonował obywatel, który powiadomił, że na jednym z przystanków autobusowych szarpią się 4 mężczyźni.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z patrolówki. Okazało się, że doszło do nieporozumienia i awantury pomiędzy kontrolerami biletów, a dwoma pasażerami autobusu. Nie chcieli oni okazać biletów i po wyjściu na przystanek zaczęli szarpać i atakować kontrolerów. A wszystko po to, by ci odstąpili od kontroli i zaniechali dalszych czynności, a oni sami mogli uciec.

Mundurowi błyskawicznie opanowali sytuację. Zatrzymali 59-letniego Wojciecha i 21-letniego Pawła P. Mężczyźni trafili do policyjnych cel.

W komendzie śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i dziś na podstawie zgromadzonych materiałów, najprawdopodobniej przedstawią zatrzymanym zarzuty zmuszania do określonego zachowania.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Please provide full Credentials Infomation