updated 2:51 PM CET, Dec 15, 2017
A+ A A-

Odpowie za pobicie sąsiada

Odpowie za pobicie sąsiada fot. Komenda Stołeczna Policji

Poważnymi obrażeniami ciała 77-letniego mężczyzny zakończyła się wizyta sąsiada w jego domu. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a nietrzeźwy 32-latek, podejrzany o jego pobicie, został zatrzymany przez grodziskich policjantów.

Krzysztof G. usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w mieście. Z informacji wynikało, że doszło tam do pobicia. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali zakrwawionego właściciela lokalu oraz innego mężczyznę i dwie kobiety. Z 77-latkiem mundurowi szybko ustalili, że został on pobity przez będącego na miejscu sąsiada. Do pokrzywdzonego policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, a wskazanego im mężczyznę zatrzymali i przewieźli do komendy.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego 32-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, Krzysztof G. usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. O karze dla niego zdecyduje teraz sąd. Za ten czyn przewidziana jest kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C