updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Podejrzewany o dokonanie podpalenia zatrzymany po pościgu

Podejrzewany o dokonanie podpalenia zatrzymany po pościgu fot. Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze z Kołbieli i Karczewa prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy co najmniej kilku podpaleń. Ich praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania po pościgu 39-letniego mężczyzny, a stało się to tuż po tym, jak na terenie ogródków działkowych został podpalony jeden z domków.

Na terenie gmin Kołbiel, Sobiebnie-Jeziory i Karczew od kilku miesięcy dochodziło do podpaleń. Nieznany sprawca podkładał ogień w lasach, na polach czy działkach. W okresie panującej suszy wzubadzało to dodatkowo ogromne obawy mieszkańców.

Funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie, wspólnie z mundurowymi z posterunku w Kołbieli, w tej sprawie prowadzili wielowątkowe postępowanie, w wyniku którego podczas nocnej służby policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o dokonanie jednego z podpaleń.

Mężczyzna mimo podjętej ucieczki, porzuceniu swoich ubrań oraz próby przekonania funkcjonariuszy, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, został zatrzymany. Przewodnik wraz z psem tropiącym wprost od podejrzanego doprowadził policjantów do zgliszczy spalonego domku letniskowego.

29-latek podejrzany o podpalenie domku usłyszał zarzuty. Teraz policjanci zbadają, czy zatrzymany ma również związek z innymi podpaleniami.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za znęcznie się nad najbliższami członkami swojej rodziny, za co trafił do aresztu.

Please provide full Credentials Infomation