updated 12:56 PM CET, Jan 22, 2018
A+ A A-

Nękał konkubinę i groził jej śmiercią

Nękał konkubinę i groził jej śmiercią fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 37-letniego Marka L. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją konkubiną, nękając ją telefonami i sms-ami. W minioną sobotę 37-latek, groził jej śmiercią.

Za popełnione przestępstwo Markowi L. grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenia, do których doszło w minioną sobotę, sprawiły, że kobieta postanowiła zgłosić sprawę i o tym, co ją spotkało nie po raz pierwszy, opowiedzieć śledczym.

Z relacji przerażonej kobiety wynikało, że kilka tygodni temu zakończyła znajomość ze swoim konkubentem. W czasie kiedy stanowili jeszcze parę, mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu stawał się bardzo agresywny. Wszczynał awantury, wyzywał kobietę i znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Kiedy pewnego dnia oznajmiła mężczyźnie, że odchodzi od niego ten nękała ją telefonami i sms-ami, a w ostatnim czasie groził kobiecie śmiercią. Dopiero wtedy kobieta zwróciła się o pomoc do policji.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Okazał się nim 37-letni Marek L. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne. Za groźby karalne kierowane w stosunku do kobiety Markowi L. grozi do 2 lat więzienia.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C