updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Rozbita grupa złodziei sprzętu rolniczego

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Rozbita grupa złodziei sprzętu rolniczego fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami sprzętu rolniczego, która działała na terenie całego kraju. Kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn i zabezpieczyli 2 ciągniki rolnicze o wartości ponad 200 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które mogły brać udział w tym procederze, nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

Kryminalni z KSP od kilku tygodni pracowali nad sprawą kradzieży sprzętu rolniczego. W czasie prowadzonych czynności wytypowali mężczyznę, który mógł zajmować się tym procederem. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze zorganizowali działania zasadzkowe na terenie województwa mazowieckiego. Na miejscu kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w kradziezy ciągnika rolniczego. Zatrzymania dokonano tuż po kradzieży, w czasie gdy ukradziona maszyna była już przewożona na ciężarówce do pasera.

W czasie dalszych działań kryminalni pojechali na posesję, gdzie ujawniono kolejny kradziony ciągnik rolniczy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa ciągniki o wartości ponad 200 tys zł. Zatrzymany Piotr W. lat 55, usłyszał zarzuty kradzieży co najmniej dwóch ciągników i sąd wobec niego zastosował już areszt tymczasowy na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani Sebastian K. lat 21 i Artur K. lat 20, odpowiedzą za współudział w kradzieży za co grozi do 10 lat więzienia. Czwarty z mężczyzn okazał się nieletni i on będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci ustalają inne osoby, które mogły brać udział w tym procederze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają także kolejnych zatrzymań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl