updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zatrzymany dzień po włamaniu

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymany dzień po włamaniu fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjantom z Wawra wystarczył jeden dzień, by ustalić i zatrzymać podejrzewanego o włamanie do pomieszczeń firmowych i kradzież stamtąd blisko 40 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali Artura J. i odzyskali całą skradzioną gotówkę.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo śledczy wszczęli postępowanie w związku ze znalezioną u niego bronią gazową, a prokuratura wydała postanowienie o zajęciu posiadanego przez mężczyznę samochodu na poczet przyszłych kar.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do firmy. Sprawą zajęli się policjanci pionu operacyjnego. Ustalili, że sprawca przy pomocy łomu otworzył jedno z okiem wszedł do środka, następnie włamał się do pomieszczeń biurowych i szaf, skąd ukradł kasetkę z pieniędzmi i pozostawioną w szufladach gotówkę. W sumie była to kwota bliska 40 tysięcy złotych.

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej natychmiast podjęli wszystkie sprawdzenia operacyjne, dokonali ustaleń i na ich podstawie dotarli prosto do podejrzewanego.

Artur J. wpadł w ręce stróżów prawa w dobę po zgłoszeniu przestępstwa. Wszystkie skradzione pieniądze policjanci odzyskali. Podczas przeszukania znaleźli też broń gazową. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem, dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i karze grzywny. Prokuratura wydała postanowienie o zajęciu mienia ruchomego w postaci samochodu podejrzanego na poczet przyszłych kar.

Please provide full Credentials Infomation