updated 1:50 PM CET, Dec 17, 2017
A+ A A-

Zatrzymani za rozbój na przystanku

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Zatrzymani za rozbój na przystanku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z warszawskiego Wawra ustalili, kim są prawdopodobni sprawcy rozboju, do którego doszło na przystanku. Mężczyźni podeszli do dwóch osób oczekujących na autobus i bez słowa od razu użyli wobec nich gazu oraz grozili nożem. Ukradli telefon i pieniądze.

18-letni Jakub G. i 17-letni Fabian B. zostali zatrzymani. 18-latek dodatkowo odpowie za kradzież łańcuszka. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej przyjęli zawiadomienie o rozboju. Z relacji pokrzywdzonego i świadka wynikało, że 2 napastników podeszło do nich na przystanku.Bez żadnego powodu, nie mówiąc nic, mężczyźni użyli gazu i zagrozili nożem. Ukradli telefon komórkowy i gotówkę.

Sprawą zajęli się kryminalni. Bardzo wnikliwie przeanalizowali materiały, przeprowadzili ustalenia i sprawdzenia operacyjne i na ich podstawie wytypowali, a następnie zatrzymali 18-letniego Jakuba G. i 17-letniego Fabiana B.

W prokuraturze obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju. 18-latek dodatkowo odpowie za kradzież łańcuszka z domu.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C