updated 8:56 AM CEST, May 18, 2019
A+ A A-

Znalezione przywłaszczone

Znalezione przywłaszczone fot. Komenda Stołeczna Policji

Zaledwie kilkunastu minut potrzebowali policjanci z warszawskiego Mokotowa, aby ustalić i zatrzymać sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego. Pokrzywdzona zgubiła go na terenie sklepu. 46-latkowi grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności. Telefon o wartości 1200 złotych wrócił już do właściciela.

Kilka dni temu pokrzywdzona kobieta zagubiła telefon komórkowy na terenie sklepu w którym robiła zakupy. Piotr D. przebywający w tym samym czasie w placówce handlowej znalazł go i wziął go ze sobą. Mężczyzna nie próbował odszukać właściciela, chociaż doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że przywłaszczając telefon i popełnia przestępstwo.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. W ciągu kilkunastu minut ustalili, w jakich okolicznościach doszło do utraty telefonu i w czyim obecnie jest on posiadaniu. Ich praca operacyjna doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Piotr D. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Malczewskiego. 46-latkowi już został przedstawiony zarzut za przywłaszczenie rzeczy znalezionej. Sprawcy grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation