updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Areszt za zanęcanie się nad rodzicami

Areszt za zanęcanie się nad rodzicami fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Karczewa zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Celestynów, który jest podejrzewany o znęcanie się nad swoją matką i ojczymem. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu używał siły fizycznej oraz groził najbliższym pozbawieniem życia.

Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec powiatu otwockiego był już karany za podobne przestępstwo. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi dokonali zatrzymania mężczyzny, po tym jak używając przewagi fizycznej pobił on swoją 80-letnią matkę i 79-letniego ojczyma. Problem stosowania przemocy wobec najbliższych przez mieszkańca Celestynowa, jest dobrze znany policjantom z Posterunku Policji w Celestynowie w ramach prowadzenia procedury „Niebieskiej karty". Z wiedzy posiadanej przez dzielnicowego wynika, iż mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoją rodziną.

Gdy interweniujący na miejscu patrolowcy z Komisariatu Policji w Karczewie, powzięli informację, że mężczyzna pobił swoją 80-letnią matkę i groził jej pozbawieniem życia, postanowili go natychmiast zatrzymać. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badania wskazywały ponad 3 promile.

Sprawę prowadzili policjanci z Posterunku Policji w Celestynowie, materiały przekazano do otwockiej prokuratury, która wobec zatrzymanego złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do jednego z warszawskich aresztów.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Please provide full Credentials Infomation