updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zabezpieczono podrobione zegarki warte 700 tysięcy

Zabezpieczono podrobione zegarki warte 700 tysięcy fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, podczas patrolu na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej ujawnili i zabezpieczyli 266 podrobionych zegarków imitujących znane światowe marki. Szacunkowa wartość oryginalnej biżuterii to niemal 700 tysięcy złotych.

Za wprowadzanie do obrotu produktów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas służby funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, ujawnili 266 zegarków z zastrzeżonym znakiem towarowym. „Markowe" zegarki z logo najlepszych światowych firm znajdowały się w jednym ze stoisk na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych zegarków, jeżeli byłyby one oryginalne to niemal 700 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar, a wobec 38-letniej właścicielki stoiska będzie teraz prowadzone postępowanie z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Please provide full Credentials Infomation