updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zatrzymani odpowiedzą za skimming

Zatrzymani odpowiedzą za skimming fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy zabezpieczyli u dwóch obywateli Bułgari nakładki na bankomaty i inne przedmioty służące do podrobienia środków płatniczych w postaci kart bankomatowych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący przygotowania do podrabiania środków płatniczych, a następnie zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Woli namierzyli dwóch obywateli Bułgarii, którzy mogli mieć związek z przestępstwem skimmingu. W pokoju hotelowym, w którym przebywali mężczyźni funkcjonariusze, podczas przeszukania ujawnili nakładki na bankomaty, kamerki, kable i komputery. Przedmioty te zostały zabezpieczone. Zabezpieczono również pojazd, który należał do jednego z zatrzymanych.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym (38 l. i 30 l.) zarzuty dotyczące przygotowania do podrabiania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy. Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przygotowanie do podrabiania środków płatniczych grozi kara do 5 lat więzienia.

Please provide full Credentials Infomation