updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zatrzymani za wyłudzenie 90 tys. złotych

Zatrzymani za wyłudzenie 90 tys. złotych fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze stołecznego wydziału do spraw odzyskiwania mienia zatrzymali 31-letniego Artura S. oraz 27-letniego Filipa F. Mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie kredytów na kwotę 90 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania jednego z nich dwie jednostki broni palnej, które posiadał bez zezwolenia.

Stołeczni policjanci z wydziału do spraw odzyskiwania mienia wykonywali czynności do prowadzonej sprawy. Z zebranej dokumentacji wynikało, że doszło do oszustwa bankowego. Wszystko wskazywało na to, że dwaj mężczyźni wyłudzili kredyty na kwotę blisko 90 tys. złotych. W tym celu posłużyli się między innymi podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zatrzymali Filipa F. oraz Artura S. Podczas przeszukania mieszkania 31-latka funkcjonariusze znaleźli tam dwie jednostki broni, które jak się okazało mężczyzna posiadał bez stosownego zezwolenia. Obaj zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Filip F. oraz Artur S. są podejrzani o dwa oszustwa. 31-latek odpowie także za nielegalne posiadanie broni. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Please provide full Credentials Infomation