A+ A A-

Zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór

Zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Mrozach ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mrozy, podejrzanych o współudział w pobiciu i spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-letniego mieszkańca Mrozów, które miało miejsce w październiku ubiegłego roku, w rejonie stacji kolejowej w Mrozach.

Kodeks karny za przestępstwa, o których popełnienie zostali podejrzani, przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z podejrzanych będzie odpowiadał za pobicie jako recydywista.

Policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Mrozach pracowali nad wykryciem sprawy pobicia, jakie miało miejsce pod koniec października ubiegłego roku w rejonie stacji kolejowej w Mrozach. W wyniku pobicia 32-letni mieszkaniec Mrozów doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Funkcjonariusze intensywnie pracowali nad ustaleniem personaliów i namierzeniem podejrzanych w opisywanej sprawie. W końcu ustalili, że mogą to być dwaj mieszkańcy gminy Mrozy w wieku 28 i 29 lat.

Podejrzani zostali zatrzymani i doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Obydwaj usłyszeli następnie zarzut współudziału w pobiciu, w tym 28-latek w warunkach recydywy. Dodatkowo 29-letniemu podejrzanemu zarzucono spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego.

Podejrzanym grozi teraz odpowiedzialność karna określona w kodeksie karnym. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji i zakazów opuszczania kraju.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C