updated 12:25 PM CET, Jan 23, 2018
A+ A A-

Dopalacze w sklepowej skrytce

Dopalacze w sklepowej skrytce fot. Komenda Stołeczna Policji

Akcja policjantów z Ursynowa doprowadziła do zabezpieczenia 150 sztuk opakowań z substancjami niewiadomego pochodzenia tzw. dopalaczami. Zabronione prawem produkty były ukryte w specjalnie przygotowanej do tego skrytce w ściance działowej.

W ręce policjantów wpadł sprzedawca i osoba, która zakupiła nieznany specyfik. Towar zostanie poddany szczegółowym badaniom.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ursynowskiego komisariatu skontrolowali sklep na Woli w związku z podejrzeniem, że mogą tam znajdować się tzw. dopalacze. Kiedy policjanci dostali się do wnętrza sklepu, z pozoru nic nie wzbudzało podejrzeń, co do tego, że może tam dochodzić do przestępczego procederu. Dopiero dokładne sprawdzenie pomieszczeń pozwoliło na odkrycie specjalnej skrytki, w której schowane były zabronione prawem produkty.

W ściance działowej były ukryte opakowania z różnymi substancjami. Zostały one zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Eksperci z komendy stołecznej sprawdzają teraz, czy są to substancje objęte zakazem wprowadzania do obrotu.

Te działania miały również na celu ochronę życia i zdrowia osób nabywających te substancje. Policjanci skoncentrowali swoje działania tak, aby ustalić osoby dokonujące ich zakupu. Precyzyjnie zaplanowana akcja pozwoliła na ujawnienie osoby kupującej. 24-latek został już przesłuchany, a ujawniony przy nim środek zostały zabezpieczony do dalszych badań.

W sprawie ujawnionych i zabezpieczonych substancji, kluczowa dla ostatecznej kwalifikacji jest opinia biegłego.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C