A+ A A-

Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy w Modlinie

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie ze starachowickimi kryminalnym zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm bombowy na lotnisku w Modlinie.

28 kwietnia, nieznany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że na lotnisku w Modlinie znajduje się bomba. Informacja ta została przekazana do kierownictwa lotniska oraz Policji. Służby sprawdzały teren terminali i ewakuowali zebrane tam osoby. Na szczęście informacja ta nie potwierdziła się.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W toku czynności ustali, że sprawcą fałszywego alarmu jest prawdopodobnie 29-letni mieszkaniec Starachowic. Dzisiaj wspólnie ze starachowickimi kryminalnymi zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, z którego wykonał połączenia d służb ratunkowych.

Jak się okazało 29-latek odpowiedzialny jest również za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na lotnisku Warszawa Okęcie i Warszawa Modlin, który miał miejsce na początku kwietnia.

29-latekim zajmą się teraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C