updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Znaczna ilość narkotyków nie trafi na rynek

Znaczna ilość narkotyków nie trafi na rynek fot. Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 280 gramów marihuany i 600 gramów mefedronu. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Mokotów. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego podejrzewając mężczyznę o przestępstwa narkotykowe zorganizowali zasadzkę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez 26-latka ujawnili i zabezpieczyli blisko 800 gramów środka, który trafił do badań. Wstępne wyniki wskazują, że zabezpieczone substancje są narkotykiem. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 11 dokumentów tożsamości na różne nazwiska.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzają teraz m.in. skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki, a także czy podejrzany zajmował się również handlem.

W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Please provide full Credentials Infomation