updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Odpowie za kradzież prawie 14 tys. zł

Odpowie za kradzież prawie 14 tys. zł fot. freeimages.com

Warszawscy wywiadowcy z Pragi Północ zatrzymali Mariusza P. Mężczyzna był podejrzany o kradzież pieniędzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 40-latek, wykorzystując nieuwagę pracownicy, dostał się na sklepowe zaplecze i ukradł kasetkę z utargiem w kwocie 13.500 złotych. Pokrzywdzona powiadomiła Policję.

Dzięki zaangażowaniu policjantów Mateusz P. został zatrzymany. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do wymienionego zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 maja w sklepie na terenie dzielnicy. Sprawca, wykorzystując nieuwagę pracownicy, dostał się na sklepowe zaplecze i ukradł kasetkę z utargiem, w łącznej kwocie 13.500 złotych. Po zgłoszonym przestępstwie, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od razu zajęli się ustaleniem sprawcy tej kradzieży. Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu. Rysopis prawdopodobnego sprawcy tego czynu został przekazany wszystkim funkcjonariuszom pełniącym służbę w terenie.

W poniedziałek 9 maja Mateusz P. został zatrzymany. Mężczyzna był doskonale znany policjantom, gdyż w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne czyny. Dochodzeniowcy po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 40-latkowi zarzut dokonania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak wyjaśnił podczas przesłuchania, pieniądze uzyskane z kradzieży wydał na własne potrzeby.

Teraz Mateuszowi P. za kradzież może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl