updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zlikwidowano linię produkcyjną amfetaminy

Zlikwidowano linię produkcyjną amfetaminy fot. Komenda Stołeczna Policji

Cztery kilogramy amfetaminy zabezpieczyli policjanci z KSP u 45-letniego mieszkańca Warszawy. Odkryli także miejsce jej produkcji w powiecie ostrołęckim. Zabezpieczyli tam około 5 litrów płynnej substancji, z której można uzyskać nawet 42 tysiące porcji handlowych o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP w ramach zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacyjnego KSP wpadli na trop mężczyzny, który może wytwarzać środki odurzające. 23 czerwca zatrzymali 45-letniego Jacka J., u którego zabezpieczyli 4 kg amfetaminy.

Następnego dnia około 15:00, w wyniku przeprowadzenia intensywnych czynności wykrywczych, odkryli miejsce produkcji amfetaminy w powiecie ostrołęckim. Podczas czynności na miejscu zabezpieczyli: dwie kolby szklane, chłodnice, szkło laboratoryjne, odczynniki chemiczne oraz 5 litrów płynnej amfetaminy, z której można uzyskać 21 kg siarczanu amfetaminy dostępnego na rynku, co stanowi 42 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln złotych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania. Postępowanie przygotowawcze prowadzi wydział do walki z przestępczością narkotykową KSP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

To już czwarte laboratorium narkotyków syntetycznych zlikwidowane w tym roku przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP.

Please provide full Credentials Infomation