updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Zabezpieczono 26 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 106 gramów kokainy

Zabezpieczono 26 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 106 gramów kokainy fot. Komenda Stołeczna Policji

26 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, urządzenia służące do ich pakowania, 106 gramów kokainy oraz zatrzymany 26-mężczyzna to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. Nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone, a podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Sukcesem zakończyły się kolejne działania specjalistów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W wyniku środowej realizacji operacyjni zabezpieczyli 26 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przechowywanych w kartonowych pudełkach w pomieszczeniu piwnicznym. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 26-letniego mieszkańca warszawskiego Targówka. Podczas przeszukania jego lokalu oraz pomieszczenia gospodarczego, funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, które po zbadaniu przez technika kryminalistyki okazały się być kokainą o wadze 106 gramów. Policjanci zabezpieczyli również maszyny służące prawdopodobnie do pakowania papierosów pochodzących z kontrabandy. Dodatkowo, na balkonie, mundurowi ujawnili w doniczkach cztery krzaki konopi indyjskich.

Po analizie materiałów zgromadzonych przez śledczych okazało się, że bezprawne działanie 26-latka spowodowało uszczuplenie należności celno-podatkowych w Skarbie Państwa na kwotę około 23 tys. złotych.

Krzysztof N. został zatrzymany i trafił do północnopraskiej komendy. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i zastosował wobec mężczyzny 2-miesięczny areszt.

Please provide full Credentials Infomation