updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wyrok 8 lat więzienia

Wyrok 8 lat więzienia fot. Komenda Stołeczna Policji

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób na Pradze Północ zatrzymał 30-letniego Emil D., poszukiwanego trzema listami gończymi przez warszawskie sądy, w celu odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna ukrywał się w kryjówce na strychu domku letniskowego.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania operacyjni wytypowali adres, pod którym mógł ukrywać się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Emil D. Błyskawicznie udali się na teren ogródków działkowych i objęli obserwacją jeden z domków letniskowych. Kiedy byli pewni, że w środku znajdują się jakieś osoby, wkroczyli do akcji. Zaskoczona ich widokiem kobieta przekonywała, że opócz niej, nikogo w środku nie ma. Tłumaczyła również, iż nie wie, gdzie obecnie przebywa jej syn, gdyż od dłuższego czasu nie utrzymuje z nim kontaktu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili każde pomieszczenie. Kilka minut potem udowodnili kobiecie kłamstwo.

Podczas przeszukania strychu, pod deskami przykrytymi odzieżą operacyjni ujawnili poszukiwanego 30-latka. Mężczyzna trafił do północnopraskiego aresztu. Po niezbędnych czynnościach procesowych został osadzony w zakładzie karnym na warszawskiej Białołęce. Emil D. za kratami spędzi najbliższych 8 lat.

Please provide full Credentials Infomation