updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Kryminalni zlikwidowali profesjonalną hodowlę

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Kryminalni zlikwidowali profesjonalną hodowlę fot. Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyły się czynności operacyjne prowadzone przez bielańskich kryminalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w domu jednorodzinnym w podwarszawskiej miejscowości 47 sztuk krzewów marihuany w różnej fazie wzrostu i prawie 300 suszących się już krzewów. W piwnicy należącej do jednego z mężczyzn zabezpieczono jeszcze ponad 70 gramów marihuany, prawie 30 gramów amfetaminy i wagę elektroniczną.

Bielańscy kryminalni od dłuższego czasu prowadzili działania operacyjne w stosunku do osób związanych ze środowiskiem narkotykowym. Z podsiadanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mężczyzn prowadzi uprawę marihuany, a drugi rozprowadza ją na terenie Bielan. Policjanci postanowili to sprawdzić. Rano kryminalni udali się pod dwa adresy. W domu jednorodzinnym w podwarszawskiej miejscowości zabezpieczyli w dwóch pokojach profesjonalne hodowle krzewów indyjskich. Oprócz krzewów będących w różnej fazie wzrostu, znaleźli również prawie 300 krzewów suszących się na sznurku.

W tym samym czasie policjanci przeszukali piwnicę w bloku na warszawskich Bielanach. Tam znajdowały się worki foliowe z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze około 70 gramów, prawie 30 gramów amfetaminy oraz waga elektroniczna. Kryminalni zabezpieczyli również ponad 30 000 złotych

33-letni Robert M. oraz 37-letni Piotr M. zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił 33-latkowi zarzuty za uprawę, zaś 37-latkowi za uprawę oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Please provide full Credentials Infomation