updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Podejrzany o zabójstwo aresztowany fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ulicy Wolskiej. Z ustaleń wynika, że sprawca kopał po ciele pokrzywdzonego i zadawał mu ciosy w głowę. Odniesione przez pokrzywdzonego obrażenia okazały się śmiertelne. 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali informację o tym, że w przejściu podziemnym leży pobity mężczyzna. Przechodzień, widząc leżącego, rozpoczął jego reanimację. Lekarz z wezwanej karetki pogotowia zadecydował o natychmiastowym przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. Na miejsce zdarzenia została skierowana grupa operacyjno-dochodzeniowa, która zabezpieczyła ślady. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze spostrzegli mężczyznę obserwującego całe zdarzenie. W trakcie rozmowy 24-latek nie potrafił dokładnie i precyzyjnie odpowiedzieć, co tam robi. Dodatkowo miał na ubraniu ślady krwi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rafał W. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Z analizy materiału sprawy wynika, że sprawca wraz z pokrzywdzonym spożywał alkohol. W pewnej chwili rzucił się na pokrzywdzonego, kopał go po całym ciele, zadawał ciosy w głowę. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie Rafałowi W. zarzutu za zabójstwo. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl