updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zlecił oblanie kwasem solnym

  • Napisane przez KSP
  • Dział: Akcje policji
Zlecił oblanie kwasem solnym fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są zamieszani w planowanie zaatakowania kwasem solnym kobiety. Pokrzywdzona miała doznać poważnych obrażeń twarzy. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi zaś utrudniania postępowania.

Do zdarzenia miało dojść na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku na terenie powiatu grodziskiego. Według zamiaru sprawców kobieta miała zostać oblana kwasem solnym, który miał spowodować u niej obrażenia twarzy, wzroku, a w efekcie trwałe oszpecenie.

Dzięki pracy policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ zatrzymany został 54-letni Waldemar G., któremu prokurator przedstawił zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety. Z materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna podjął się dostarczenia substancji żrącej, wskazał czas i miejsce, w którym kobieta miała zostać oblana, a w zamian za przyjęcie zlecenia oferował 10 tysięcy złotych.

Drugi z zatrzymanych przez policjantów mężczyzna to 31-letni Adrian C, który w toku prowadzonego śledztwa próbował przemocą zmusić jednego ze świadków do zmiany zeznań obciążających Waldemara G. 31-latek również usłyszał prokuratorski zarzut.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

Please provide full Credentials Infomation