updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymani na gorącym uczynku odpowiedzą za kradzieże z włamaniem do aut

Zatrzymani na gorącym uczynku odpowiedzą za kradzieże z włamaniem do aut fot. Komenda Stołeczna Policji

Decyzją sądu na miesiąc do aresztu trafili 40-letni Grzegorz T. oraz 44-letni Paweł S. Mężczyźni zostali zatrzymani na ,,gorącym uczynku" popełnienia przestępstwa przez północnopraskich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W prokuraturze 40 i 44-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do pięciu pojazdów oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do audi. Straty poniesione przez właścicieli aut wyniosły ponad 400 tys. złotych. Grzegorz T. odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo u 40-latka mundurowi znaleźli 1,5 kg marihuany i 1,31 grama kokainy.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych. Do kradzieży tych dochodziło na parkingach przed galeriami handlowymi i supermarketami. Wielogodzinne i żmudne analizy zebranych informacji, zeznań pokrzywdzonych, przegląd zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu i w końcu doskonałe rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliły operacyjnym na wytypowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa oraz  ustalenie metod ich działania. Kryminalni objęli mężczyzn obserwacją i zorganizowali zasadzkę. Praca operacyjna funkcjonariuszy zakończyła się sukcesem.

40 i 44-latek wpadli na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do audi na terenie Targówka. Grzegorz T. i Paweł S. trafili do policyjnej izby zatrzymań.

W peugeocie, którym poruszali się podejrzani, policjanci zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane podczas włamań do mieszkań. Dodatkowo w mieszkaniu Grzegorza T. mundurowi znaleźli środki zabronione w postaci 1,5 kg marihuany i 1,31 grama kokainy.

Po zebraniu materiału dowodowego przez północnopraskich śledczych, Grzegorz T. oraz Paweł S. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty za kradzież z włamaniem do pięciu pojazdów osobowych oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do audi. Z analizy spraw wynikało, że właściciele skradzionych aut ponieśli straty w wysokości ponad 400 tys. złotych. 40-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Grzegorz T. odpowie dodatkowo za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Obaj podejrzani byli już wcześniej wielokrotnie notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował mężczyzn na okres jednego miesiąca. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation