updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Wybuchowa mieszanka: amfetamina, trotyl i pentryl w Skarżysku Kamiennej

Wyróżniony Fot. Świętokrzyska Policja Fot. Świętokrzyska Policja
Czasem warto podglądać sąsiadów... Do policjantów w Skarżysku-Kamiennej dotarła informacja, że na terenie jednej z posesji w mieście, jakiś mężczyzna dziwnie się zachowuje. Czujny informator dodał, że mężczyzna ten ma przy sobie pakunki z podejrzaną zawartością. 
 
Temat podjęli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Okazało się, że zarówno informator, jak i policjanci "mieli nosa". W piątek po południu stróże prawa podjechali na teren domu, w momencie kiedy mężczyzna wychodził przez bramę z pakunkiem w ręku. Funkcjonariusze natychmiast rozpoznali w mężczyźnie swojego "dobrego znajomego". Mężczyzna był już wcześniej karany - m. in. za handel bronią.
 

Beczka pełna amfetaminy

Nie było się nad czym zastanawiać. Policjanci od razu postanowili sprawdzić zawartość paczki niesionej przez 58-latka. Nie sprawiła im zawodu. Mężczyzna miał przy sobie około kilograma amfetaminy. Przeszukania na terenie posesji przyniosły kolejne rezultaty. Odkryciem dnia była amfetamina zakopana w beczce w postaci sproszkowanej i płynnej.
 

1200 gramów trotylu...

Do akcji wkroczył policyjny pies, wyszkolony do szukania narkotyków. Z jego pomocą znaleziono kolejne narkotyki, tym razem ukryte w cegłach. Starnne przeszukanie przyniosło kolejne efekty. Tym razem nie było to narkotyki, ale materiały wybuchowe. Nie wiadomo jakie plany miał mieszkaniec Skarżyska Kamiennej, ale zgromadził znaczne ilości trotylu:  6 kostek trotylu o wadze 1200 gramów i prawie 600 gramów pentrytu. Ten drugi materiał  używa się do tworzenia plastycznych materiałów wybuchowych np. semteksu. 
 

Planował zamach?

Policja zatrzymała wszystkie niebezpieczne substancje. Sam mężczyzna został zatrzymany na 3 miesiące, grozi mu rok pozbawienia wolności. Jakie plany miał 58-letni mieszkaniec Skarżyska Kamiennej? Przygotowywał zamach? A może chciał intratnie sprzedaż substancje wybuchowe? Warto zauważyć, że nie każdy handlarz narkotykami dysponuje tak dużą ilością amfetaminy. I nie każdy prócz narkotyków ma również trotyl. Jakie były prawdziwe intencje przestępcy - bada obecnie Prokuratura Okręgowa w Kielcach. 
 
Na podstawie materiałów KWP w Kielcach
Please provide full Credentials Infomation